Jak na PDF

Adobe Reader 9.1 a Adobe Acrobat 9.1 jsou k dispozici (včetně české a slovenské verze)

11. 3. 2009 / Aktuálně »

Věřím, že mnozí z vás jste jste se dočetli o kritické bezpečnostní chybě, která byla nalezena u Acrobatu 9, Readeru 9 a dřívějších verzí a která způsobuje, že aplikace Acrobat a Reader mohou být za některých okolností zranitelné a a této zranitelnosti je možné využít k získání vzdáleného přístupu k počítači. Adobe tuto chybu okamžitě reportovala na svých security stránkách a doporučila dočasná bezpečnostní opatření.

Dobrou zprávou je, že ode dneška je k dispozici update na Acrobat 9.1 a Adobe Reader 9.1, který toto bezpečnostní riziko odstraňuje. Další výbornou zprávou je, že přechod k simultánnímu vývoji lokalizovaných verzí, nám umožňuje uvolnit updaty k příslušným českým a slovenským verzím prostřednictvím vícejazyčného updateru.

V každém případě tedy doporučujeme co nejrychleji nainstalovat příslušný update:

  • Multijazykový update pro Acrobat 9.0 Std a 9.0 Pro Win - Stránka downloadu (angličtina, němčina, francouzština,…)
  • Multijazykový update pro Acrobat 9.0 Std a 9.0 Pro Win - Stránka downloadu (čeština, slovenština, …)
  • Multijazykový update pro Acrobat 9.0 Std a 9.0 Pro Mac - Stránka downloadu (angličtina, němčina, čeština,…)
  • Multijazykový update pro Acrobat 9.0 Extended Win - Stránka downloadu (angličtina, němčina, franzouzština,…)
  • Adobe Reader 9.1 Windows and Mac - Globální stránka, ze kterého můžete stáhnout příslušnou jazykovou verzi Adobe Reader 9.1 (anglická, česká i slovenská verze)

Updaty starších verzí Acrobatu a Readeru budou k dispozici příští týden. (Nevím teď jistě, jestli budeme mít okamžitě k dispozici updaty i české a slovenské verze, ale pokusím se to během dneška zjistit.)

Autor: Michal Metlička