Jak na PDF

Jak na PDF ve veřejné správě

Formát PDF je synonymem pro spolehlivé elektronické dokumenty, které jsou dostupné všem uživatelům bez ohledu na používaný operační systém. Nyní se však jeho vnímání rozšiřuje i o možnost používání jako rychlou a efektivní alternativu k papírovým dokumentům. To výrazně napomáhá k elektronizaci a automatizaci procesů ve veřejné správě a v její komunikaci mezi sebou a s podniky.

Interaktivní PDF formuláře na stránkách České daňové správy

Na stránkách České daňové správy jsou k dispozici PDF formuláře pro různé typy daní jako například daňového přiznání fyzických osob. Formuláře jsou interaktivní – závislé položky jsou dopočítány automaticky a jsou k dispozici včetně všech příloh.

On-line miniseminář – Možnosti využití Acrobatu X pro organizaci a archivaci dokumentů

Každou středu od 10:00 máte možnost zúčastnit se pravidelného on-line semináře zaměřeného na některý z produktů Adobe. Semináře se přenášejí pomocí služby Adobe Connect a trvají cca 30 minut.

Videotutoriál: Ověřování podpisů v dokumentech PDF s využitím Adobe Acrobatu nebo Adobe Readeru

Mezi jedinečné vlastnosti populárního formátu PDF patří možnost elektronického podepisování dokumentů PDF tak, že digitální podpis se stane přímo součástí dokumentu, a může se zobrazovat zároveň s podepisovaným obsahem – jako jsme zvyklí u papírových dokumentů. V této videoprezentaci uvidíte, jak přidat kořenový certifikát certifikační autority do Adobe Acrobatu nebo Adobe Readeru, aby bylo možné ověřovat platnost podpisů v digitálně podepsaných dokumentech PDF, a jak se toto ověřování provádí.

Videotutoriál: Podepisování souborů PDF pomocí Adobe Acrobatu a Adobe Readeru

Mezi unikátní vlastnosti populárního formátu PDF patří možnost elektronického podepisování dokumentů PDF tak, že digitální podpis je přímo součástí vlastního dokumentu, a může se zobrazovat zároveň s podepisovaným obsahem – stejně jako jsme zvyklí u papírových dokumentů. V této videoprezentaci uvidíte, jak přidat do Adobe Acrobatu nebo Adobe Readeru privátní certifikát vydaný certifikační autoritou a pak v těchto aplikacích bezpečně podepisovat dokumenty PDF.