Jak na PDF

Videotutoriál: Porovnání dokumentů v Adobe Acrobatu

Porovnání dvou dokumentů je s pomocí Adobe Acrobatu velmi rychlé a může ušetřit spoustu nepříjemné práce. Jednoduše tak můžeme porovnat například dvě verze obsáhlé smlouvy a to jak textový obsah, tak i grafiku. Je tak možné zaručit, že během schvalování důležitého dokumentu nepřehlédnete drobné změny oproti předchozí verzi.

Jak na to?

 1. V menu Acrobatu zvolte Dokument - Porovnat dokumenty. Zobrazí se dialogové okno pro výběr dokumentů, které chcete porovnat.
  Spuštění porovnání dokumentů

  Spuštění porovnání dokumentů

 2. Zvolte dokumenty, které se budou srovnávat. Pokud máte jeden z dokumentů již otevřený, automaticky se zvolí v prvním výběru. Dále máte možnost zvolit rozsahy stránek, pro které se srovnání provede.
  Výběr dokumentů pro srovnání

  Výběr dokumentů pro srovnání

 3. Ve stejném dialogovém okně je možné vybrat i charakter dokumentu, který ovlivní způsob srovnávání.
 4. Po kliknutí na tlačítko OK se vytvoří nové PDF se změnami vyznačenými pomocí komentářů a na levé straně obrazovky se otevře panel Porovnat, který umožňuje další práci s porovnanými dokumenty. Na něm nalezneme tyto prvky:
  1. Volby porovnávacího panelu: zde můžete nastavit, jak budou výsledky srovnání zobrazené a naleznete zde také přístup k většině dalších funkcí.
  2. Ikona zobrazení / skrytí výsledků porovnání.
  3. Ikona pro nastavení porovnávání: zde si můžete vybrat, které změny budou v porovnání vyznačeny. Zda to mají být jen změny v textu, nebo i v obrázcích, nebo ve formátování textu. Můžete zde také nastavit vzhled vyznačování změn.
  4. Náhled nového dokumentu s vyznačenými změnami a s připojeným protokolem o nalezených změnách.
  5. Náhled původního dokumentu s vyznačenými změnami.
   Výsledek porovnání dokumentů

   Výsledek porovnání dokumentů

 5. Nově vytvořené si můžete uložit, případně vytisknout.

Celý postup si můžete přehrát ve formě videa: